Dzień Kwiatów 2011 - uczestnicy

Oto uczestnicy, którzy potwierdzili swoją obecność na Dniu Kwiatów:

Karolina (Skadia) Bojakowska: "Pewnego letniego dnia w roku 2000 znalazłam na polnej drodze kamień i odkryłam, że kamienie to doskonałe tworzywo do malowania. Początkowo malowałam dla siebie. Później ktoś poprosił o portret swojego kota... Wraz z pojawianiem się coraz większej liczby zamówień tematyka kamieni stale się poszerza. Wszelkiego rodzaju owady, gady, zwierzęta są stworzonym tematem do malowania na kamieniu. Wtapiają się w jego naturalne tło, jakby na chwilę przysiadły żeby się na nim powygrzewać. Kamienie są świetną dekoracją doniczek z roślinami, można je położyć na parapecie, balkonie, tarasie. W przeciwieństwie do prawdziwego motyla mój nigdy nie odleci, będzie cieszył oko już zawsze:) Moje prace można obejrzeć na www.bojakowska.lp.pl i www.drakkonus.republika.pl"
Folkloristic: "Nasza firma zajmuje się wyrobem i sprzedażą rękodzieła ludowego i artystycznego. Nasze towary zdobione są haftem płaskim ręczno-maszynowym. W swojej ofercie posiadamy haftowane chusty, szale, torebki, paski, bransoletki, krawaty, kolczyki, wisiorki, broszki oraz etui na telefon. Pozdrawiam, Katarzyna Sejdak"
Miody pochodzą z rodzinnej pasieki z okolic pogranicza woj mazowieckiego i świętokrzyskiego: parku jurajskiego w Bałtowie, Solec nad Wisła. W tym rejonie istnieje szereg pożytków pszczelich zapewniających różne gatunki miodów od wielokwiatowego, poprzez mniszkowy, rzepakowy, akacjowy do gryczanego i spadziowego. W celu uzyskania miodu malinowego pasieka jest przewożona na Lubelszczyznę gdzie istnieją duże plantacje maliny. 
W ofercie posiadamy również świece z naturalnego wosku pszczelego, której spalanie w domu rozprowadza przyjemny, niepowtarzalny, naturalny zapach pszczelego gniazda.
Pozdrawiam Michał Gałek

Tadeusz Gacki, producent roślin ozdobnych z Radonic (gm. Błonie), zaprezentuje cebulki i byliny, takie jak begonie, dalie i mieczyki, oraz rośliny polecane na balkony, m.in. pelargonie i kocanki.

Jolanta Kościelecka: Malarka, rysownik. Maluje obrazy olejne o tematyce: kwiaty, pejzaże. Miała 20 wystaw indywidualnych i 100 zbiorowych. Prace można obejrzeć na: www.obrazkijoli.com
Hanna Kozłowska: "Kocham niepowtarzalne przedmioty i tworzenie ich sprawia mi ogromną przyjemność.
Jestem  wielką fanką decoupage, dzięki któremu zwykłe szare przedmioty mogę zamienić w prawdziwie kwitnące ogrody. W zaciszu domowym często wyjmuje maszynę do szycia  i  staram się stworzyć coś innego niż widzę na ulicach. To cudowne uczucie - zmieniać swój świat :)" http://www.haart.com.pl/
Grażyna Lachowicz: „Tworzę kwiaty filcowe metodą filcowania na mokro, każdy jest inny i niepowtarzalny, inspiracje czerpię z natury. Dużą zaleta wyrobów filcowych jest możliwość ich odświeżania w letniej wodzie z dodatkiem mydła, dzięki czemu ozdoby z filcu mogą zdobić również domy alergików. Filcowanie jest moją wielką pasją, całkowicie odmienną od wykształcenia i pracy zawodowej. Z wykształcenia jestem prawnikiem, pracuję jako urzędnik w jednym z ministerstw, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym. Mam męża i 2 córki, mieszkam w Warszawie.”
Pracownia ceramiki Luka. Ręcznie wykonane przedmioty codziennego użytku (lampy, naczynia, wazony, broszki), ozdobione motywami roślinnymi i wizerunkami zwierząt.
Edyta Marszałek: "Ceramika to moja wielka pasja, którą zaraziłam się kilka lat temu. Tworzę rzeczy codziennego użytku misy, patery, kubki, lustra... To co je charakteryzuje to prostota, często jedna mocna barwa lub rytm pasów. To prace bardzo optymistyczne, pobudzające, które przywodzą na myśl barwy kwiatów. Inne zaś są monochromatyczne, mają szlachetną kolorystykę, nawiązującą do struktury kamienia."

Weronika Niezgoda: "Jestem absolwentką łódzkiej ASP na kierunku projektowanie odzieży. Moje prace to unikaty powstające z dbałością o najdrobniejsze szczegóły by zaintrygować nawet najbardziej wymagającego klienta. Projektuję zawsze pod wpływem emocji i dźwięku. Szale z najnowszej mojej wiosennej kolekcji wykonane zostały techniką nunofilc, w którym ręcznie łączę naturalny jedwab z włóknami wełny z merynosów australijskich.
Zapraszam na moja stronę www.weronikaniezgoda.pl"

"Nazywam się Anna Singh z wykształcenia jestem plastykiem studiuję pedagogikę wczesnoszkolną; na chwilę obecną zajmuję się 7 miesięcznym synkiem; interesuję się sztuką i kulturą Indii. Na kiermaszu zamierzam sprzedawać biżuterię indyjską i ozdoby wykonane z palisandru, oczywiście wszystko ręcznie wykonane z naturalnych materiałów: laka, drewno, kamienie półszlachetne."
Marcelina Sołtysiak, studentka ASP. Prace do obejrzenia na stronie: www.marsel.carbonmade.com
Malarstwo, rysunek, architektura wnętrz, ceramika.
  
Katarzyna Szałacha: "Rękodzieło to moja pasja. Początkowo było miłą odskocznią od dnia codziennego, jednak z biegiem czasu stało się ono nie tylko weekendowym zajęciem, ale też źródłem wielkiej radości i satysfakcji. W moich pracach prawie zawsze nawiązuję do tematyki kwiatowej: przedmioty te zimą ożywiają nasze pomieszczenia i przypominają o nadchodzącym lecie. Ponieważ jestem kobietą, jak każda z nas jestem "zmienna" i tak można u mnie znaleźć prace w stonowanych kolorach kości słoniowej, ognistym różu i całej gamie innych intensywnych kolorów. Oprócz tworzenia prowadzę również swój blog, na którym opisuję w jaki sposób wykonałam prezentowane na nim przedmioty - zapraszam zatem do lektury na www.rekodzielokasi.bloog.pl."


http://tonga-bonga.pl/
Laura Wasilewska, urodzona 17 października 1986 r. w Gdańsku. Absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W 2010 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. A. Fałata, aneks z rysunku u prof.B.Szubińskiej. Praca magisterska pod kierunkiem dr Izabeli Galickiej. Obecnie na macierzystej uczelni odbywa staż - asystentka na Wydziale Malarstwa.Wasilewska miała już dziewięć wystaw indywidualnych, ponadto uczestniczyła w dwudziestu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Swoje prace prezentowała również na festiwalach i targach sztuki. Prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą (m.in.Monachium, Anglii, Francji, Japonii, Stanach Zjednoczonych), w kolekcji Galerii „Zadra” oraz w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz m.st.Warszawy im. Jana Pawła II. Artystka tworzy również rysunki, happeningi, performance oraz projektuje rzeźby. http://laurawasilewskart.tumblr.com http://laurawasilewska.carbonmade.com"


Swój udział zadeklarowali również producenci roślin, malarki i twórcy biżuterii.